Biżuteria z mocą- czyli niepowtarzalne wisiory do aromaterapii

Olejek eteryczny, czy olejek zapachowy?

Często mylone produkty, chociaż w rzeczywistości bardzo się od siebie różnią. Olejki eteryczne są substancjami w 100% naturalnymi. Pozyskuje się je z liści, kory, nasion, pędów czy też owoców danej rośliny. Natomiast olejki zapachowe mogą być całkowicie syntetyczne lub stanowić mieszaninę aromatów syntetycznych i naturalnych.

Jeśli poszukujemy nie tylko zapachu, ale również właściwości danej rośliny- musimy postawić na dobrej jakości olejki eteryczne. Mogą działać przeciwzapalnie, antyseptycznie, uspokajająco, odprężająco, pobudzająco….itp., Olejki zapachowe są natomiast pozbawione tych właściwości. Ich zaletą jest jednak fakt, że rzadziej uczulają i podrażniają. Olejki eteryczne nie nadają się dla alergików, gdyż mogą wywoływać bardzo silne reakcje uczuleniowe.

Prosto, wygodnie, nietypowo i praktycznie! A całość zamknięta w naturze…. kto z Was słyszał o biżuterii do aromaterapii?
Termin aromaterapii zapewne nie jest Wam obcy, ale czy można to wszystko połączyć w jedno?

Wisiorki do aromaterapii to niewątpliwie mój przodujący produkt, jeśli chodzi o wisiory. Zapewne dlatego, że sama uwielbiam produkty praktyczne. Więc jeśli wisior nie musi być wyłącznie ozdobą- to jest dokładnie to, co muszę tworzyć.

Nie sposób przy porównaniu nie wspomnieć o cenie.
Olejki eteryczne kosztują kilkadziesiąt do nawet kilkuset złotych. Olejki zapachowe są znacznie tańsze i kosztują już nawet i kilka złotych.

Wielkość

Wisiorki do aromaterapii to niewielki rozmiar z wielką mocą. Zależało mi na stworzeniu czegoś delikatnego, co będzie pasować zarówno do stroju codziennego, letniej sukienki czy koszuli i marynarki. Całkowita długość wisiorków to około 5cm (część metalowa + obudowa)
Dostępne od ręki wisiory do aromaterapii znajdziecie w sklepie:


Kliknij tutaj, by poznać dostępne wisiory

Jeśli chcesz mieć niepowtarzalny wisior, wg własnego pomysłu, koniecznie daj znać w komentarzu lub wiadomości prywatnej 🙂
Razem stworzymy coś wyjątkowego.

Jak działa wisiorek do aromaterapii?

Zewnętrzna część jest ozdobna. Może być to drewno, hybryda drewna z żywicą, szyszka, kawa, pióra, nasiona, poroże…. czy cokolwiek, co sobie wymarzysz… oraz metalowy „korek” z wyciętymi listkami. Całość tworzy mini fiolkę.
Wewnątrz (po okręceniu metalowej góry), wisiorek dzieli się na 2 części. Metalowa część ma dedykowany sztyft, wkład wielokrotnego użycia, który utrzymuje Twój ulubiony zapach. Dolna część jest wewnątrz mosiężna, dzięki czemu nawet nadmiar olejku nie zatłuści Ci ubrań!
Teraz wystarczy sztyft nasączyć olejkiem zapachowym czy eterycznym. Zapach ulatniać się będzie wyłącznie z wyciętych listków w metalowej (górnej) części.

O właściwościach konkretnych olejków eterycznych powstanie oddzielny wpis 🙂

Koniecznie podzielcie się w komentarzu swoimi ulubionymi zapachami!
Wisior do aromaterapii wykonany z ziaren kawy
Wisior z ziaren kawy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk