FAQ

Najczęściej zadawane pytania!

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania 🙂 Jeśli jednak nawet tutaj nie rozwiałam wątpliwości, śmiało zadaj pytanie na maila: iwonabiela02@gmail.com

Czy wkłady są wymienne?

Tak! Zależało mi, by stworzyć produkt ekologiczny i praktyczny. Jeśli coś jest jednorazowe, ciężko mówić o ekologii, nawet jeśli wykonane jest z drewna. Wszystkie moje długopisy, pióra czy ołówki mają wymienne wkłady.

Czy wkłady są ogólnodostępne?

Można je kupić w niektórych księgarniach, sklepach papierniczych, w Internecie lub u mnie. Np do długopisów typu Slim pasują wkłady typu Cross. Mogą być oczywiście oryginalne firmy cross, lub tańsze zamienniki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę wkłady typu cross, a od razu wyskoczy kilka pozycji, gdzie są do dostania 🙂

Czy możliwa jest wysyłka przez Paczkomaty Inpost?

Tak, jak najbardziej! Realizuje wysyłkę zarówno firmą kurierską dpd, jak również paczkomatami. Natomiast wysyłki realizowane przez Pocztę Polską realizuję wyłącznie na prośbę klienta, z zastrzeżeniem, że jest to na jego odpowiedzialność.

Ile kosztuje wysyłka?

Koszt wysyłki- 16 zł, z zastrzeżeniem, że większe zamówienia wyceniam indywidualnie. W koszcie wysyłki jest cena przewoźnika oraz opakowania. W wielu praktykach stosowany chwyt polega na ukryciu części kosztów wysyłki w cenie produktu. Uważam to jednak za wysoce niesprawiedliwe dla osób zamawiających kilka produktów lub odbierających zamówienia osobiście- ponieważ płacą dodatek do pakowania w każdym produkcie. W moim sklepie, wysyłka jest jawna, a dodatki nie są ukrywane w cenie produktu.

Czy to jest prawdziwe drewno?

Oczywiście! produkty które wykonuję, zrobione są z prawdziwego drewna. Jeśli jesteś ciekaw/ciekawa jak to możliwe, zachęcam do odwiedzin mojego fanpage. Czasami publikuje filmy jak z kawałka drewna powstaje długopis 🙂

Czy długopis/pióro jest trwałe?

Jak najbardziej! wnętrze długopisu czy pióra wzmacniam mosiężną tulejką, która nadaje dodatkowej wytrzymałości, jak również zabezpiecza drewno przed ewentualnym wyciekiem atramentu.

Czy długopisy można czyścić?

Oczywiście. Jeśli wymaga tego sytuacja, jak najbardziej można go wyczyścić. A nawet należy! W końcu jest to produkt użytkowy 🙂 Dokładną instrukcję jak pielęgnować leśny artefakt, zawsze dodaje do przesyłki.

Jaki jest rozmiar długopisu

Długość długopisu zależna jest od wybranego modelu. Długopisy Slim mają około …..cm, Pióro Jr Gentleman mają ….cm długości, natomiast Cygara są już znacznie dłuższe i mają około….cm. Jeśli chodzi o szerokość, ciężko podać dokładną wartość. Produkty wykonywane są ręcznie, nie poprzez zaprogramowany komputer, dlatego każdy się od siebie różni również grubością. Najcieńsze, czyli wersja Slim to grubość w przedziale …….cm.

Jak wymienić wkład

W długopisach modelu Slim, należy ściągnąć górną część długopisu (tę z klipsem), następnie odsłoni się mechanizm skręcany i końcówka wkładu. Wkład jest gwintowany, dlatego trzeba go wykręcić

Koszyk