O Marce

Historia Marki

Przygoda z rękodziełem rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy powstawały pierwsze kolczyki z motylich skrzydeł i obrazy wypalane w drewnie techniką pirografii. Jednak bez obaw dla miłośników skrzydlatych rusałek, skrzydła pozyskiwane były z hodowanych wcześniej motyli, które to same dożyły swojego czasu 🙂

Z biegiem czasu asortyment powiększał się o malowaną porcelanę, grawerowane szkło, czy dodatki wykonywane z drewna. Wszystko łączyło jedno: Inspiracja Naturą!

Nature Core vs B4&After

Logo marki Nature Core, złoty żołądź z gałęziami na zielonym tle

Nowe kontra stare!

Marka Nature Core funkcjonuje od lutego 2021 roku, wcześniej mogliście się spotkać z nazwą B4&After. Trzeba przyznać, że pierwsza nazwa była całkowitym niewypałem <śmiech> Tak to jest, mając wielkie marzenia, oczekiwania i totalny brak planu…

NatureCore rozpoczęło na nowo pisanie historii, prosto z żołędziowego domku na Podlasiu! Od tej pory, leśne artefakty tworzone są w samym sercu Puszczy Knyszyńskiej.

Misja Marki

Jako leśnik, miałam okazję poznać drogę od nasiona po wartościowy surowiec. Nigdy jednak nie podobało mi się takie klasyfikowanie drewna. Z pozoru niedoskonały, każdy skrywa swoją historię
i wystarczy wydobyć z niego to co najlepsze, by cieszył nie tylko nietypowym wyglądem.
Marka Nature Core powstała z potrzeby pokazania, że drewno to nie tylko deska, czy materiał na opał. To niezwykle elegancki i bardzo plastyczny surowiec, a wykorzystać można odpadki, które zwykle nie mają zastosowania.

Otaczanie się naturą daje poczucie ukojenia, wewnętrznego spokoju i relaksu, stąd pomysł na leśne artefakty, których celem jest możliwość posiadania fragmentu Zaczarowanej Puszczy zawsze przy sobie.
Obecnie wykorzystywane jest nie tylko drewno, ale również: poroże, kwiaty, szyszki, nasiona, a nawet miód! Jeśli masz pomysł na wyjątkowe połączenie i stworzenie swojego leśnego artefaktu- Napisz do mnie! 🙂


Bycie bliżej natury, to nie tylko posiadanie leśnych artefaktów. To również poznawanie, smakowanie
i obserwacja tego pięknego świata. Chciałam stworzyć znacznie więcej niż kolejny sklep z ładnymi produktami. Łącząc swoją zdobytą wiedzę, pasję do lasu i smaków, zapraszam również po porcję leśnej kuchni, naturalne ciekawostki i leśne życie.

Leśne Artefakty

Pióra, długopisy, maszynki do golenia, biżuteria, czy drewniane pudełka- wszystkie powstały z pasji do drewna i tworzą niepowtarzalne Leśne Artefakty.

Naturalne ciekawostki

Leśna wiedza w formie ciekawostek, historii
i przystępnych informacji, by każdy mógł zbliżyć się do tego dzikiego świata. Wybierz się ze mną prosto do lasu!

Leśna kuchnia

Przepisy i porady, jak bezpiecznie i smacznie wykorzystać to, co natura nam daje 🙂
Coś dla każdego, kto lubi kolorową kuchnię
i nietypowe smaki 🙂

Ambasador Polskiego Rękodzieła: grudzień 2021

Marka NatureCore została doceniona i wyróżniona w międzynarodowej Kampanii Handmade You(th).

Projekt „HANDMADE YOU(TH)” jest partnerstwem strategicznym organizacji rękodzielniczych z Polski, Łotwy i Czech. Celem projektu jest ratowanie rękodzieła, rzemiosła  i ginących zawodów od zapomnienia. Sztuka i rzemiosło ludowe, z którego wywodzą się techniki współczesne,  zajmują bowiem szczególne miejsce w historii i życiu  każdego narodu, będąc specyficzną gałęzią jego spuścizny materialnej i duchowej. 

Koszyk